Tussen voorzijde en achterkant – Freng
Aan de voorkant de Warmoesstraat. Aan de achterkant het Damrak. Daartussen lag het politiebureau Warmoesstraat, het drukste bureau van Nederland.
In Tussen voorzijde en achterkant volgen we rechercheur Freng in het hart van Amsterdam. Op een paar vierkante kilometer komen paleis en het Red Light District samen, toeristen en dealers, keurige burgers en mensen die niets meer te verliezen hebben. Freng weet één ding zeker: niets is wat het lijkt.
Een nette Engelsman blijkt zich ’s nachts tussen het systeemplafond van de Bijenkorf te hebben verstopt om met een tas vol sieraden te ontsnappen. Een alcoholistische vakman bouwt een explosief dat een gebouw kan ontwrichten. Een oudere man die rustig plaatsneemt in de wachtruimte bekent: “Ik heb mijn vrouw vermoord.”
Tussen aangiftes, steekpartijen en meldingen werkt Freng in een wereld waarin morele grenzen vervagen. De werkdruk is hoog, de middelen beperkt en iedere beslissing heeft gevolgen. Om overeind te blijven ontwikkelt hij zijn eigen manieren om afstand te bewaren, zonder daarbij zijn menselijkheid te verliezen.
Dit boek is rauw, direct en doordrenkt met de sfeer van een Amsterdam dat grotendeels verdwenen is. Een meeslepende bundel misdaadverhalen over de dunne scheidslijn tussen orde en chaos. En over de mensen die die grens dagelijks moeten bewaken.
Freng is het pseudoniem van Fred Engelberts (1946). Hij is in 1976, na de politieopleiding, geplaatst aan het politiebureau Warmoesstraat. Eerst als agent en vanaf 1980 bij de recherche. Freng schrijft verhalen over zijn belevenissen in die roerige jaren ’80.
Specificaties
Formaat: 13,5 x 21 cm
Omvang: ca. 240 pagina’s
Uitvoering: paperback
ISBN: 97890 8975 917 7
NUR: 339
Prijs: € 22,99
Verschijnt: juli 2026