Gevangen op Rottumerplaat – VAAM

Gevangen op Rottumerplaat – VAAM

Kat-en muisspel op de Wadden

Een advertentie in het magazine van Staatsbosbeheer biedt John Kist – na jaren bij de marine – de mogelijkheid zijn leven radicaal om te gooien. Acht maanden all een op Rott umerplaat, een verlaten eiland in de Waddenzee, moeten hem verlossen van drank, schuld en zelfdestructie. Geen afleiding, geen mensen, all een wind, zand en eindeloze horizon. Maar de stilte blijkt verraderlijk.

Tijdens een bezoek aan het naburige Rottumeroog ontdekt Kist sporen van menselijk verblijf: geforceerde deuren, achtergelaten voedsel, sigarettenpeuken en bloed. Als hij vanuit de duinen ziet hoe zwaarbewapende mannen een gewonde gevangene mishandelen, verandert zijn zelfgekozen afzondering in een kat- en muisspel.

Wie zijn deze mannen? Wat doen ze op een plek waar niemand mag komen? En hebben ze hem gezien?

Met slechts een rubberboot, beperkte communicatie en zijn militaire training als enige houvast moet Kist zien te overleven. Het open landschap biedt nergens beschutt ing, elke voetstap blijft zichtbaar in het zand. Terwijl het tij opkomt en de dreiging dichterbij komt, beseft hij dat ontsnappen niet vanzelfsprekend is. Op een eiland zonder uitwegen wordt jager al snel prooi.

Gevangen op Rottumerplaat is een beklemmende thriller over isolement, schuld en overleven. En over de vraag of je ooit echt kunt ontsnappen aan je verleden.

VAAM is het pseudoniem van Nico van Ammers. Zijn veldkennis heeft hij ingezet om dit boek te schrijven.

Specificaties

Formaat:     13,5 x 21 cm
Omvang:      ca. 240 pagina’s
Uitvoering:  paperback
ISBN:           97890 8975 947 4
NUR:            332
Prijs:             € 22,99
Verschijnt:   september 2026